محل تبلیغات شما
نوشتن در مورد کتاب‌هایی که دوست‌شان دارم شاید یکی از تفریح‌های سالم من به حساب بیاید. بعد از خواندن هرکدام قصد میخواستم مرور کوتاهی بر آنها بنویسم. قبلاً تنبلی می‌کردم ولی حالا به بهانه همین وبلاگ، این هدفم را دنبال خواهم کرد. این روزها در حال خواندن کتاب لذت خواندن در عصر حواس‌پرتی» نوشته آلن جیکوبز و ترجمه علی امیری از انتشارات ترجمان هستم. کتابی دوست‌داشتنی و به شدت نورافکن. قصد ندارم الان با چند کلمه کوتاه، مرور آینده‌ام را بی‌اثر کنم، پس به همین نقل قول کوتاه از کتاب بسنده می‌کنم؛

در قرن نوزدهم عالمی فرانسوی خروشید که ترسمان از وفور کتاب‌هایی که روزبه‌روز نیز به نحوی مهیب بر تعدادشان افزوده می‌شود بی‌دلیل نیست. این وفور می‌تواند قرون آینده را به همان وضعیت غیرمتمدنانه‌ای بیندازد که قرون پس از سقوط امپراتوری روم به آن دچار شدند». سرنوشتمان چنین خواهد بود، مگر تلاش کنیم جلوی این خطر را بگیریم با جدا کردن کتاب‌هایی که باید آنها را دور انداخته یا به فراموشی بسپاریم از کتاب‌هایی که باید حفظ کنیم؛ و در این دسته دوم، کتاب‌های مفید را از کتاب‌های بی‌فایده جدا کنیم».
— آلن جیکوبز

چند صفحه‌ای بیشتر از این کتاب دوست‌داشتنی باقی نمانده، بزودی مرورش هم تمام می‌شود و همینجا قرارش خواهم داد. قطعاً پیشنهادم خواندن کامل خود کتاب است؛ پیش پیش!

نفت‌فروشان شمشیر به دست

قسمت سوم: طبیعت بشر

آپوستروف: یک - به اصطلاح، پدر

کتاب ,خواندن ,کتاب‌هایی ,مرور ,کتاب‌های ,قرون ,کتاب‌هایی که ,که باید ,کنیم جلوی ,جلوی این ,تلاش کنیم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

رایج ترین اصطلاحات روز انگلیسی آمریکایی Alireza60 Francis's info دانستنی ها cabersdachard شنا scathpetuge ileveblau perssentcondo Bobby's info Harvey's receptions